Znajdź mój iPhone – zgubiony telefon

W niniejszym artykule przyjrzymy się sytuacji, która dotknęła wielu osób – zgubienie telefonu, w tym przypadku iPhone. Warto również pamiętać, iż poniższe wskazówki mogą okazać się przydatne w przypadku kradzieży telefonu i próbie jego namierzenia.

Smartfony spod logo Apple począwszy od wersji iOS 5 posiadają możliwość namierzania urządzenia. Usługa pod nazwą „Find My iPhone” (Znajdź mój iPhone) jest usługą oferowaną przez Apple, która pozwala zdalnie lokalizować urządzenia iOS oraz komputery Mac. Aby nasze urządzenie było możliwe do zlokalizowania, należy posiadać skonfigurowaną usługę iCloud. Do używania wymienionej usługi wymagany jest co najmniej system iOS 5 na telefonie iPhone 3GS, iPod touch (3. generacji), iPad lub iPad mini, bądź minimalnie system OS X Lion 10.7.5 na komputerze Mac.

Aktywacja usług lokalizacji telefonu – iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch i AirPods

1. Zacznij od ekranu początkowego.
2. Wejdź kolejno w opcje Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCloud. Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, wybierz kolejno opcje Ustawienia > iCloud.
3. Przewiń w dół i wybierz opcję Znajdź mój iPhone.
4. Przeciągnij, aby włączyć opcje Znajdź mój iPhone oraz Wysyłaj ostatnie położenie.
5. Jeśli zostanie wyświetlony monit o zalogowanie się, wprowadź identyfikator Apple ID.

Gdy aktywujesz usługę Znajdź mój iPhone, zostanie ona też automatycznie włączona na sparowanym zegarku Apple Watch i słuchawkach AirPods.

Lokalizacja telefonu iPhone

W jaki sposób sprawdzić gdzie jest nasz telefon?

Dostęp do utraconego telefonu można uzyskać na dwa sposoby:

Aplikacja mobilna „Find my iPhone”

Znajdź mój iPhone - aplikacja na telefon

Witryna iCloud – znajdź mój iPhone

Dostępne funkcjonalności w usłudze Znajdź mój iPhone

  • Lokalizacja urządzenia. Otwórz aplikację Znajdź mój iPhone lub zaloguj się na iCloud i wybierz urządzenie, aby zobaczyć jego lokalizację na mapie. Nawet jeśli urządzenie rozładowało się, a opcja „Wyślij ostatnią lokalizację” była włączona, zostanie zapisana ostatnia znana lokalizacja telefonu.
  • Tryb Utracony. W trybie Utracony można zdalnie zablokować urządzenie czterocyfrowym kodem, wyświetlić na ekranie blokady wiadomość (np. z numerem telefonu do kontaktu) oraz śledzić lokalizację urządzenia na mapie. Jeśli masz zapisaną kartę kredytową lub debetową do usługi Apple Pay, po włączeniu trybu Utracony możliwość płacenia za pomocą usługi Apple Pay na urządzeniu zostanie zablokowana.
  • Wymaż urządzenie. Aby uniemożliwić niepożądanym osobom dostęp do danych znajdujących się na zagubionym urządzeniu, można zdalnie wymazać urządzenie. Wymazanie spowoduje usunięcie wszystkich danych znajdujących się na urządzeniu (w tym kart kredytowych lub debetowych zapisanych w usłudze Apple Pay) i uniemożliwi dalsze odnajdywanie urządzenia przy pomocy usługi Znajdź mój iPhone. Urządzenia nie będzie więc można już zlokalizować po tym, jak zostanie wymazane. Jeśli po wymazaniu usuniesz urządzenie ze swojego konta, blokada aktywacji zostanie wyłączona. Pozwoli to innej osobie na włączenie i używanie Twojego urządzenia.
  • Odtworzenie dźwięku. Po wybraniu opcji odegrania dźwięku, urządzenie będzie odtwarzać sygnał dźwiękowy przez 2 minuty. Jeśli urządzenie jest online, dźwięk będzie słyszalny natychmiast, w innym przypadku zostanie odegrany dopiero, gdy urządzenie połączy się z siecią.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o