Namierzanie telefonu z Android

W artykule opiszemy kilka możliwości namierzania telefonu działającego pod kontrolą systemu Android. Na samym wstępie należy pamiętać, aby zadbać o dwie rzeczy niezbędne do umożliwienia zlokalizowania naszego smartphone. Po pierwsze, koniecznie musimy posiadać włączoną łączność z siecią Internet. I najlepiej zrobić to poprzez włączenie łączności poprzez dane komórkowe – wówczas będziemy mieć prawie 100% pewność połączenia z siecią. Przy sieci Wi-Fi musielibyśmy być w zasięgu darmowego hot-spot, aby telefon się z nim połączył i uzyskał dostęp do Internetu. Drugą ważną kwestią jest włączenie łączności GPS – niezbędnego, aby określić dokładną lokalizację telefonu. Ważne, aby obie te czynności zrobić zanim będziemy chcieli namierzyć telefon.

Mamy włączony Internet oraz GPS, co dalej?

Aby namierzyć nasz telefon musimy posiadać zainstalowaną na telefonie odpowiednią aplikację, która pozwoli na udostępnienie lokalizacji telefonu. Przedstawimy kilka najlepszych aplikacji umożliwiających namierzanie telefonu:

1. Menedżer Urządzeń Android

Jest to narzędzie przygotowane przez Google – proste i niezwykle przydatne. Poza namierzaniem telefonu posiada możliwość dzwonienia na telefon oraz wykasowania wszystkich danych z smartphone. Są to funkcjonalności przydatne w przypadku przykrej sytuacji jak np. kradzież telefonu.

Aplikację instalujemy ze sklepu Menedżer Urządzeń Android – link do aplikacji w sklepie Google Play. Należy pamiętać o konfiguracji aplikacji, z których opcji będziemy mogli w przyszłości skorzystać.

namierzanie-telefonu-2

Następnie w celu namierzenia telefonu, należy odwiedzić stronę https://www.google.com/android/devicemanager  i zalogować się na swoje konto Google. Po lewej stronie zobaczymy urządzenia, które posiadają włączoną usługę namierzania.

namierzanie-telefonu-1  namierzanie-telefonu-3

2. Thiefte

Thiefte to aplikacja znacznie bardziej rozbudowana od aplikacji Google. Poza podstawowym namierzaniem telefonu, posiada szereg ciekawych funkcjonalności:

– blokowanie telefonu na żądanie

– możliwość zrobienia zdjęcia przednim aparatem (aby zobaczyć kto obecnie posiada telefon)

– kopia zapasowa danych telefonu w przypadku jego zgubienia – zgrywana na Google Drive

– zdalna kontrola telefonu przez Internet/SMS

– usuwanie całej zawartości telefonu

I wiele innych interesujących opcji, mających za zadanie uprzykrzyć życie złodziejowi lub pozwolić na inwigilację wybranego telefonu.

namierzanie-telefonu-4

Aplikację instalujemy ze sklepu Thiefte – link do aplikacji w sklepie Google Play

Aktualizacja 18.10.2019:

Aplikacja Thiefte jest niedostępna w sklepie Google Play. Obecnie można ją pobrać z witryny: https://theftie.pl.aptoide.com/. Instalację trzeba wykonać samodzielnie poprzez wgranie pliku .apk na telefon i jego zainstalowanie.

3. Cerberus – kombajn do inwigilacji i namierzania telefonu

Cerberus jest nie tylko aplikacją do namierzania telefonu ale wszechstronną aplikacją anty-kradzieżową.

Najważniejsze zalety aplikacji:
– zdalna kontrola przez stronę internetową www.cerberusapp.com
– zdalna kontrola przez wiadomości SMS
– SIM Checker (dla urządzeń posiadających kartę SIM): wysłane zostaną automatyczne powiadomienia, jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do twojego telefonu z nieautoryzowanej karty SIM

Zdalna kontrola umożliwia ci wykonywanie różnych operacji na urządzeniu, jak na przykład:
– Namierzanie i śledzenie
– Włączenie głośnego alarmu, nawet jeśli urządzenie jest wyciszone
– Usunięcie danych z pamięci i karty SD
– Ukrycie Cerberusa na telefonie
– Zablokowanie urządzenia kodem
– Nagranie dźwięku przez mikrofon
– Uzyskanie listy ostatnich rozmów
– Uzyskanie informacji o sieciach i operatorze do którego urządzenie jest podłączone

namierzanie-telefonu-5

Aplikację instalujemy ze sklepu Cerberus – link do aplikacji w sklepie Google Play

Aktualizacja 18.10.2019:

Aplikacja Cerberus jest niedostępna w sklepie Google Play. Obecnie można ją pobrać z witryny: https://www.cerberusapp.com/downloads. Instalację trzeba wykonać samodzielnie poprzez wgranie pliku .apk na telefon i jego zainstalowanie.

Panel do kontroli smartphone: Cerberus

Podsumowując – możliwości namierzania telefonu z systemem Android mamy co najmniej kilka. Obojętnie czy będziemy chcieli zlokalizować naszego niewiernego męża lub żonę, sprawdzić gdzie znajduje się nasze dziecko lub namierzyć skradziony telefon – warto pamiętać, aby pomyśleć o tym zanim będziemy chcieli skorzystać z takiej usługi. Zapobiegawczo zainstalowana aplikacja, która będzie monitorować położenie naszego (lub cudzego 😉 ) telefonu, może w przyszłości zaowocować. Pamiętajmy jednak o poszanowaniu prywatności w przypadku chęci namierzania telefonu, który nie jest naszą własnością.

7
Dodaj komentarz

7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
namierz-telefon.pl

W tej chwili namierzanie telefonów jest dziecinnie proste. Nie ważne czy mamy androida czy ios. Każdy telefon namierzymy od ręki, wystarczy prosta aplikacja, program antywirusowy czy konto stworzone u producenta telefonu

Grzesiek

odaj telefon

Grzesiek

przesli mi telefon

Trackgsm.pl

Jeśli można – polska aplikacja do lokalizacji telefonów (Android) to trackgsm. Nie wspomniano tutaj o niej.
Dodatkowo (niestety?) obecnie większość antywirusów na telefony komórkowe oferuje możliwość namierzenia telefonu „w razie zgubienia”. Czyli w praktyce w dowolnym momencie, dowolnej nie-technicznej osobie.

cieslak1

PPP

Darek

ciekawe czy to działa

Ciekawość

czy trzeba instalować na kontrolowanym telefonie?
Jak można dyskretnie wysłać, żeby namierzany nie zorientował się że ma podrzuconego „szpiega”?
Czy istnieje możliwość wysłania na telefon, który nas interesuje ukrytego linku pod postacią zdjęcia czy filmiku?