Namierzanie telefonu komórkowego

Namierzanie telefonu komórkowego polega na ustaleniu jego współrzędnych geograficznych. Znanych jest kilka metod, dzięki którym można ustalić aktualną pozycję telefonu z dokładnością nawet do kilku metrów. Metody te można podzielić pod względem działania na dwie grupy: namierzanie telefonu po numerze (z wykorzystaniem stacji bazowych) oraz lokalizację telefonu komórkowego z udziałem systemu GPS.

Namierzanie telefonu po numerze

Osoby zainteresowane usługą lokalizacji telefonu komórkowego często zadają pytanie: Czy jest możliwe zlokalizowanie telefonu znając tylko jego numer telefonu?
Odpowiedź brzmi: TAK

Każdy telefon komórkowy poza aktualnym numerem telefonu zależnym od karty SIM posiada jeszcze na stałe lokalizacja telefonu komórkowegoprzypisany numer IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity). Można wyświetlić go w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#. Telefon używany w sieci GSM musi mieć połączenie ze stacją bazową tzw. BTS’em, mówimy wtedy że „telefon ma zasięg”. Dochodzi wtedy do wymiany danych pomiędzy stacją bazową, a urządzeniem. Przesyłany jest wtedy m.in. numer IMEI oraz aktualny numer telefonu. Dokładniejszy opis zasady komunikacji z BTS’ami został opisany w artykule: Zasada działania telefonu komórkowego.


Technologia lokalizacji telefonu komórkowego polega na pomiarze siły sygnału pomiędzy BTS’em, a lokalizowanym telefonem. Aby namierzenie było możliwe, aparat musi znajdować się w zasięgu przynajmniej 3 stacji bazowych, co pozwoli na zastosowanie metody triangulacji do wyznaczenia położenia urządzenia.

Zaawansowane algorytmy pozwalają wyznaczyć współrzędne telefonu z dokładnością do 50 metrów w zabudowie miejskiej, gdzie jest duże zagęszczenie stacji bazowych oraz z dokładnością od 300 metrów wzwyż na tereach pozamiejskich, gdzie BTS’y mogą być oddalone od siebie nawet kilkanaście kilometrów. Często zachodzi sytuacja w której telefon jest w zasięgu tylko jednej bądź dwóch stacji bazowych, co pozwala na określenie pozycji jako kilkukilometrowy wycinek okręgu (gdyż antena ma rozpiętość krycia sygnałem rzędu 120 stopni).
Niewątpliwą zaletą namierzania telefonu po numerze jest brak potrzeby ingerencji w lokalizowany telefon. W takim wypadku namierzana osoba może nawet nie wiedzieć, że jest w danej chwili „pod nadzorem”.
Wad tej metody jest kilka. Niedostateczna dokładność, szczególnie na terenach pozamiejskich. Kolejną wadą, która zmartwi osoby zainteresowane możliwością lokalizacji telefonu znajomego jest potrzeba ścisłej współpracy z operatorem telefonii komórkowej, który zarządza infrastruktuą danej sieci. Dlatego metoda ta jest wykorzystywana przez uprawnione jednostki np. policję na wniosek prokuratora w przypadku większego przestępstwa.

Lokalizowanie telefonu komórkowego z użyciem GPS

GPS (Global Positioning System) jest systemem nawigacji satelitarnej, który umożliwia ustalenie współrzędnych geograficznych urządzenia z dokładnością do kilku metrów. System składa się z trzech segmentów: segmentu kosmicznego – 24 satelitów orbitujących wokół Ziemi; segmentu naziemnego – stacji kontrolnych i monitorujących na ziemi oraz segmentu użytkownika – odbiorników sygnału.Obecnie coraz więcej telefonów komórkowych posiada wbudowany odbiornik GPS, co pozwala na jego wykorzystanie w celu lokalizacji. Aparaty nie posiadające wbudowanego GPS’u często można połączyć poprzez Bluetooth z zewnętrznym odbiornikiem, który będzie przesyłał do telefonu współrzędne geograficzne. Sam odbiornik, jak sama nazwa wskazuje, nie nadaje sygnału poza nasz telefon. Dopiero połączenie technologii nawigacji satelitarej i odpowiedniego oprogramowania pozwoli nam na zlokalizowanie naszego urządzenia. Zadaniem oprogramowania jest pobranie współrzędnych geograficznych z odbiornika, a następnie wysłanie ich poprzez Internet na serwer, z którego później będzie można owe dane odczytać.

Potrzebujemy więc:

– telefon komórkowy z wbudowanym GPS lub możliwością podłączenia zewnętrzengo odbiornika
– połączenia internetowego w telefonie (najczęściej poprzez GPRS, ewentualnie WiFi)
– aplikacji na telefon wysyłające dane
– serwera, który odbierze dane z telefonu
– witrynę lub aplikację, która przedstawi nam aktualną pozycję telefonu w postaci współrzędnych lub na mapie

Wadą przedstawionej metody jest niezbędna ingerencja w telefon (instalacja aplikacji, konfiguracja połączenia). W zamian za to otrzymujemy dokładną lokalizację telefonu praktycznie wszędzie tam, gdzie będzie dostępne połączenie internetowe. Należy pamiętać również o utracie sygnału GPS, gdy telefon znajdzie się w budynku lub innych zamkniętych pomieszczeniach.

Aplikacje działające jako lokalizator telefonu komórkowegopołożenie telefonu komórkowego

Aspicore GSM Tracker– płatna aplikacja na telefony z systemem Symbian
LocateA.net – darmowa aplikacja JAVA oraz usługa lokalizacji na mapie
TrekBuddy– darmowa aplikacja JAVA
GPS Track for J2ME – darmowa aplikacja JAVA

Prywatność

Lokalizacja telefonu komórkowego oraz jego namierzanie bez wiedzy osoby go posiadającej narusza jej prywatność. Gdy zechcemy wprowadzić w naszej firmie usługę lokalizacji pracowników, należy zrobić to z zachowaniem etyki i poszanowaniem praw człowieka. Każda z osób mająca korzystać z namierzanego telefonu komórkowego powinna wyrazić zgodę na takie działanie.

Tagi: , , , , , , ,

115 Komentarzy

 1. kuna on 19 lutego 2011 at 22:36

  Super ciekawa stronka 🙂

  • ja on 22 stycznia 2013 at 16:31

   Mam problem ! Zgubiłam komórkę ( Nokia e 72 ) Jestem na 97 % pewna że jest w domu , jednak gdy dzwonie włącza się poczta 🙁 . Jest na to jakiś sposób ? Mam jeszcze jedno ważne pytanie , gdy z telefonu wyjmie się kartę SIM i zadzwoni się na nią to co się włącza ?! Błagam o odpowiedzi :]

   • dragonfly on 15 kwietnia 2013 at 13:48

    mam ten sam problem pomocy

    • ja on 6 sierpnia 2013 at 17:59

     mam ten sam problem xd

   • Robert on 25 września 2013 at 15:18

    Proponuję korzystanie z tego oprogramowania – http://www.mspy-polska.pl. Odnalezienie telefonu będzie proste.

   • ja ,.,. on 6 lutego 2014 at 19:08

    anonim proste i logiczne ze jak w telefonie nie ma karty to nie da się go namierzyć chyba ze jest rozładowany a jest w nim karta można go latwo namierzyc

    • Adrian on 30 marca 2014 at 21:10

     jak to zrobić bo zgubiłem tel i go próbuje znaleść

    • Haniek on 28 czerwca 2016 at 11:25

     jak jest rozładowany to go nie namierzysz a karty sim jak nie ma to też go możesz namierzyć – wyjmij sim i zadzwoń na policję… i co da się? a no właśnie, jest tak jak wszystko napisałeś ale odwrotnie

    • szubi on 29 czerwca 2016 at 16:26

     zgubilnalesc
     em telefon ktury sie rozladowal jak go od

     • eweeewew on 12 lutego 2018 at 00:30

      Analfabeta, najpierw do podstawówki się wybrać!!!! he he

   • madzia on 18 czerwca 2015 at 18:33

    Niewiem chyba coś jak wyłączy sie telefon chyba to to albo inne

  • Me :) on 27 lipca 2013 at 13:43

   Mi także zaginął telefon,przeglądam już kilka stron… No nic będę musiał poczekać jak wróci dziewczyna,zadzwonie od niej do „Siebie” 😉

  • Jakub Pawlikowski on 2 września 2016 at 14:18

   Tata mnie lokalizuje bo jestem w abobamencie jak zaradzić???

  • Olimpia on 24 czerwca 2017 at 20:49

   Witam, mój mąż miał wypadek dwa dni temu, nie wiadomo gdzie. Stracił pamięć. Prawdopodobnie potrącił go samochód. Miał przy sobie 3 telefony, nie była włączona żadna aplikacja, telefony posiadał trzech różnych producentów: Nokia, Samsung, Huwawei (prywatny, służbowy i dyżurny). Czy jest możliwe ustalenie miejsca wypadku po telefonach z mocą wsteczną? Ktoś mi mówił, że google.maps ma taką możliwość. Nie mogę znaleźć adresu, żebym mogła się z nimi skontaktować….będę wdzięczna za jakąkolwiek informację. Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi…

  • Anonim on 5 lipca 2017 at 11:11

   Skradziono mi telefon.prawdopodobnie karta sim zostala wyjeta.czy jest jakis sposob aby go namierzyc ?????

 2. sylwek on 13 lipca 2011 at 09:04

  ale fajna sprawa 🙂

 3. maciek on 30 sierpnia 2011 at 23:33

  mam problem zginal mi telefon wiem ze napewno mam go na podworku lezy gdzies na trawie niewidzoczny jakiego porgramu mam uzyc zeby go zlokalizowac prosze o szybka odpowiedz najeliej preciagu 3 dni dziekuje

  • none on 17 października 2012 at 11:10

   Może po prostu zadzwoń z innego telefonu na niego??

  • Xxx on 16 maja 2017 at 18:39

   Jeżeli nie jest on wyłączony można zlokalizowac go za pomocą konta google lub zwyczajnie zadzwonić

 4. Mały on 25 listopada 2011 at 21:57

  Możesz mi powiedzieć Kamil gdzie można znaleźć ten program Phone finder 4.0 bo szukam go na internecie i nie mogę go nigdzie znaleźć…

 5. Michal on 5 grudnia 2011 at 15:06

  nie no padlem ;d;d;d Kamil dobre ;d hahaha sam przypelza

 6. Minia on 18 grudnia 2011 at 20:41

  Mi tez zagina tel ale jest wylaczony czy da sie go tak samo zlokalizowac i jesli moja karta zostala wyjeta ? Prosze o szybka odpowiedz Dzieki

  • ... on 17 lutego 2012 at 15:46

   Wyłączonuy dobra ale bez karty cos mi się wydaje że będzie gorzej do zlokalizowania.

  • NOKIA N8-00 on 22 lipca 2013 at 11:02

   ZAGINOŁ BĄDZ ZOSTAŁ SKRADZIONY MIAŁ WŁĄCZONY LOKALIZATOR GARMINA TEŻ CZY MOŻE GO FIRMA PLEY ZLOKALIZOWAĆ BYŁ ZAREJESTROWANY JAK POSTĄPIĆ?

 7. tomek on 27 grudnia 2011 at 09:40

  zginą mi telefon i jest rozładowany. nie wiem jakiego programu użyć żeby go znaleść.

  • ... on 17 lutego 2012 at 15:45

   myslę że powinnaś użyć gps-a MASZ?

 8. ... on 17 lutego 2012 at 15:43

  Mi także zginął telefon niby jestem pewna że na 100% jest w domu ale 3% z tego boję się że może zawieruszyła się gdzieś na dworze może w innych miejscach.
  tylko że ja zgubiłam nie swój telefon ale mojej siostry nie mogę go znależć od tygodnia przegrzebałam wszystko niema i jak tu nie mieć wątpliwosci do położenia. Pomocy niewiem jak tam z tymi programami ale co w domu też mi zlokalizujecie telefon ??

  • heh on 15 grudnia 2012 at 13:25

   103%

 9. Patka_20 on 14 marca 2012 at 18:06

  Mam podobny problem zaginął mi telefon Xperia x10 mini pro.Niestety jest rozładowany nie wiem jak mam go namierzyć.Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go znaleźć.

 10. Kłulik on 31 marca 2012 at 17:54

  mi tesz zginoł telefon i nie wiem gdzie czy morzecie mi polecić program ktury znajdzie złodzieia? za pomoc bardzo dzienkuje i stawiam flache dla tego ktury mi pomorze !!!

  • Arek on 27 listopada 2012 at 19:19

   A ja stawiam pięć flaszek, jeśli tylko nauczysz się ortografii…:)

   • paulinka1234567890 on 20 lipca 2013 at 18:20

    ty jak to pisałeś to chyba na klawiature nie patrzyłeś bo piszesz fatalnie jak analfabeta :/

  • Ja on 18 lipca 2013 at 07:14

   Matole „zginoł” tak nie piszemy. Ale wicę, że debil już nie ma telefonu, bo mu „zginoł”

 11. kalman on 14 kwietnia 2012 at 14:31

  Odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące namierzania telefonu po jego kradzieży/zaginięciu:
  Nie istnieje łatwa możliwość namierzenia zaginionego telefonu. Bez zainstalowanej i aktywnej aplikacji służącej do geolokalizacji telefonu możliwość jego namierzenia istnieje tylko po stronie operatora – i tu również tylko w przypadku, gdy w zaginionym telefonie jest nadal nasza karta SIM.

 12. Cybul on 14 kwietnia 2012 at 18:03

  Witam, zgubiłem telefon jest wyłączony lub nie ma zasięgu, ponieważ gdy dzwonie na moj numer włącza sie poczta. Jest to nokia E51 mam na nim wszystkie ważne dokumenty i różne hasła. Chciałbym jak najszybciej go odnaleźć, mam do niego tylko nr IMEI.
  Z góry dzieki za pomoc.

  • kalman on 15 kwietnia 2012 at 13:28

   Nie ma możliwości odnalezienia tego telefonu.

 13. poranny on 12 maja 2012 at 02:57

  Dzień dobry. Po sympatycznej, kulturalnej imprezie okazało się, że z szuflady zniknęły mi dwie komórki – SE K750i (gwiazda, mój ulubiony weteran) i SE K800i (niemal nowy fabrycznie, bardzo krótko używany jako telefon, lecz niezastąpiony jako awaryjny modem – od czasu do czasu dźwiga spokojnie największy ruch i pracę na kilku zdalnych bazach przez 10h non stop).
  No i w obu telefonach moje zdjęcia, filmy, SMS-y, maile itd, sporo tego, bo karty pamięci kupione były ekstra.

  Oba S-E w momencie kradzieży nie miały włożonej karty SIM, lecz były zakupione przeze mnie jako abonamentowce i funkcjonowały tak przez całe swoje życie w sieci Orange. Mam numery IMEI obu aparatów, na szczęście SE umieszcza je na pudełkach.

  Teraz dwa pytania:
  1. Da się samodzielnie (może jest już jakiś program albo usługa?) namierzyć te telefony, kiedy jumacz zacznie z nich korzystać? Mieszkam w dość dużym mieście.

  2. Czy muszę zgłosić kradzież na policję (to nie będzie przyjemne, bo chyba dowiedzą się wszyscy uczestnicy wieczoru), czy można to namierzenie załatwić na własną rękę?

  • kalman on 12 maja 2012 at 08:37

   Teoretycznie jest możliwe namierzenie tych telefonów, w praktyce jest to niemożliwe ze względu na utrudnienia stawiane przez operatorów. Komórki jeżeli zostaną włączone do sieci, można namierzyć po numerze IMEI, jednak nikt takiej usługi nie udostępnia. Może to zrobić tylko operator sieci. Zgłosić na policję i mieć nadzieję że uczestnik wieczoru sam dojdzie do wniosku że to nie był dobry pomysł.

 14. guli on 18 maja 2012 at 20:34

  Witam. Zgubiłem telefon i myslalem ze nie ma zasiegu ale okazało sie ze jest i nikt nie odbiera a bateria mi wystarczy do jutra wieczora. Ma odbiornik GPS. Jest opcja by go odnaleźć i w jaki sposób?? pilne i ważne !! Dziękuje !!

 15. Ola on 1 lipca 2012 at 10:01

  Zgubiłam androida HTC Titanium,czy jest możliwe by go namierzyć jeżeli karta już nie odpowiada??

 16. koko on 10 lipca 2012 at 06:12

  mi też zubił sie rozładowany telefon ale najgorsze że nie wiem czy ma gsm

 17. Nora on 5 sierpnia 2012 at 07:57

  Witam, zgubiłam tel. Od kilku dni nie moge go znaleść ma GPS ale niema aktywnej karty. Czy jest możliwość go zlokalizować?

  • kalman on 5 sierpnia 2012 at 09:28

   Niestety, nie ma szans go namierzyć.

 18. Nora on 5 sierpnia 2012 at 13:48

  a jak jest aktywna inna karta sim i ktoś z niego korzysta?

 19. patrycja on 14 sierpnia 2012 at 19:59

  hej . zgubiłam telefon htc wildfire s . telefon ktoś wyłączył . miał GPS ale nigdy go nie włączałam . mogę go jakoś zlokalizować ? bardzo mi zależy . jakimś programem czy coś .

 20. justikaa on 24 sierpnia 2012 at 19:42

  Witam,a mi zginął mąż, od dwuch dni nie ma go w domu. Moge go jakos namierzyć poprzez nr.jego tel??

  • kalman on 25 sierpnia 2012 at 15:10

   Proszę udać się na policję, sama Pani nie namierzy tego telefonu.

   • editpjaf on 16 marca 2017 at 09:45

    Jaka policja ludzie :d , policja nie szuka telefonów, chyba że chodzi o terroryzm, morderstwo, ważne osoby w państwie, poważne przestępstwa, typu handel ludźmi, narkotykami na dużą skalę. wasze telefony mają głęboko w Doopie. Przyjmują zgłoszenie i się z was śmieją za uszami 😀 za 2 dni dostajecie list z umorzeniem, nie wierzcie w takie bzdury, idźcie do operatora i zablokujcie IMEI, POLICJA NIC NIE SZUKA 😀 Ten kto kupił przynajmniej nie będzie żerował na waszej krzywdzie ( blokada imei działa tylko w Polsce, u polskich operatorów, jeśli ktoś go kupił żeby używać za granicą, to już całkiem amen i nic nie można zrobić)

 21. szczygiel on 3 września 2012 at 14:25

  Witam mam pytanie potrzebuje namierzyć telefon komórkowy od jednego gościa jak to jest możliwe jak tak to chciał bym sie dowiedziec jak to zrobic mam tylko jego numer telefonu

 22. sebastian on 16 września 2012 at 15:12

  Mi zginoł samsung galaxy s3
  Proszę o adres do programu namieżającego

 23. lucja on 6 października 2012 at 12:18

  mam problem wczoraj poszłam odwiedzic rodzine i jak wracałam brałam telefon i wkładałam go do torebki ze sobą i dziśaj chcałam zadzwonić do znajomej a w torepce go niema a dostałam go w prezencie i dzwoniłam z 2 telefonu i jest sygnał ale chodziłam po każdym koncie domu i nie było słyhac dzwonku plis ratunku

 24. ELA on 6 października 2012 at 13:07

  Mam problem i potrzebuje pomocy !

  Mój mąż po mocnej imprezie zgubił telefon i nie wiem gdzie jest czy pomożecie mi go namierzyć ???

  • kalman on 27 października 2012 at 21:18

   Niestety, jeśli nie było zainstalowanego dodatkowego oprogramowania lokalizującego telefon, nie ma szans go odnaleźć.

 25. gonzales on 21 października 2012 at 10:40

  mi ulotniły się 3 tys, za które miałem kupić fon, czy da się je jakoś namierzyć ? Przecież to prawie jak telefon, tyle tylko, że nie zdążyłem go za nie kupić. Do wszystkich zazdrośników, którzy chcą namierzać partnerów – każdy operator ma w ofercie usługę typu „gdzie jest dziecko ?” Trzeba tylko wziąć telefon partnera/ki i bez jego wiedzy zaakceptować sms-a o lokalizacji, potem taki biedaczek nawet nie będzie mieć pojęcia o „podglądaniu” Dla bardziej perfidnych ! Polecam kupić na prezent spreparowany telefon z opcją podsłuchu, lokalizacji itp. Jest tego na rynku do bólu. Można też podrzucić miniaturowy lokalizator gps/gprs ten też ma funkcję podsłuchu na żywo otoczenia.

  • Sylwek on 8 kwietnia 2016 at 08:53

   Czy bez akceptacji sms w telefonie możliwe jest lokalizowanie bo słyszałem że tak ale tylko za pierwszym i może drugim razem a potem jednak jest potrzebna akceptacja sms.Czy ktoś może z internautów potwierdzić to bo w punktach obsługi klienta otrzymałem sprzeczne informacje.

 26. stokrotka on 28 października 2012 at 19:31

  Witam, ktoś skradł mi telefon z odbiornikiem gps, dokładnie samsung galaxy ace. czy jest możliwość żeby ten telefon znaleźć przez internet? Sprawę zgłosilam na policję.

  • kalman on 29 października 2012 at 20:57

   Warto sprawdzić jakie funkcje ma ten telefon, niektóre telefony np z systemem Windows Phone 7 mają usługę lokalizacji przez stronę internetową.

 27. Karina on 4 listopada 2012 at 20:24

  Witam , posiadałam Nokie Express Music… Telefon został utracony 2 lata temu , ale nadal jest przez kogoś użytkowany poniewaz karata jest aktywna . Czy mozliwe jest jego zlokalizowanie ?

  • kalman on 14 listopada 2012 at 17:36

   Niestety, bez pomocy operatora telekomunikacyjnego nic nie da się zrobić.

   • Karina on 18 listopada 2012 at 14:35

    a jesli pujdę do operatora i dostane potrzebne numery , jak np. imei czy będzie potrzebna ich dalsza pomoc , czy mogę to zrobić na własna ręke ?

    • rafal on 29 czerwca 2013 at 15:58

     hehe operator nie poda Ci numeru IMEI to Ty musisz podać go operatorowi aby (jesli chce) podjął dalsze kroki

 28. ania on 12 listopada 2012 at 14:41

  dowiedzialam sie ze moj facet ma kochanke ,wykradlam numer komorki ale nie wiem w jakim miescie, kilka razy dzwonilam ale wiedzma bardzo ostrozna nic nie wydala :)co tu wymyslec?????

  • kalman on 14 listopada 2012 at 17:36

   wyszukać nr w Internecie, ludzie często nieświadomie podają nr na stronach

  • Sebastian on 18 listopada 2012 at 23:21

   Jeśli wiesz, że twój facet Cię zdradza to po co z nim jesteś ?. Daj sobie z nim spokój 🙂

 29. Michał on 24 listopada 2012 at 17:23

  Osobiście polecam http://www.gdziejestdziecko.pl/ Najlepsza aplikacja do lokalizowania: dzieci, żony/męża, znajomych itd. na naszym rynku… 😉

 30. jarowskis on 29 listopada 2012 at 17:07

  witam, zginal mi telefon jakies 3 miesiace temu jest to sony ericsson xperia x8 i niestety jest wylaczony jestem prawie pewny ze jest w domu ale szukalem i nic jednak boje sie na 1% ze go zgubilem i czy jest jakis sposob na odnalezienie go? telefon byl polaczony z wifi i ma gps

 31. Boruś112 on 26 grudnia 2012 at 13:11

  witam.. zginął mi telefon Nikia asha 311. bateria jest wyczerpana nie wiem jak go znaleść niech ktoś mi pomoże i powie jak go mogę namierzyć…!!

 32. Sebus on 30 grudnia 2012 at 22:42

  zgubiłem nokie c3 da sie ją namierzyć ?

 33. lukasz on 15 stycznia 2013 at 15:58

  witam , moj problem jest taki ze ewidentnie zgłosiłem kradziez telefonu na policje oni tam stwierdzili ze nie sa w stanie i nie istnieje mozliwosc go odnalezienia , kiedy wiem ze oni akurat moga po imei go namierzyc . chamy jeszcze mi powiedzieli ze amerykanskich filmow sie naogladałem i ze sie odezwa , bede to zglaszal wyzej ale chciałbym jakos sm zadziałac poniewaz miałem tam zapisane i zabezpieczone wazne dla mnie dane . czy jest jakis sposbob by choc wysłac sms na numer ktory jest teraz w tym tel ? miałem kiedys kasperskego w innym tel,i była taka opcja , i dlatego mysle ze mozna i cos takiego z sieci zrobic

  • łukasz on 30 kwietnia 2013 at 15:31

   Witam jak masz jakieś info jak znaleść telefon daj znać na 7704350 moje gg chętnie wysłucham twojego przypadku oraz jak to rozwiązałeś

  • rafal on 29 czerwca 2013 at 15:56

   Policja nie namierzy telefonu za pomocą numeru IMEI operator może to zrobić

 34. rob on 6 lutego 2013 at 02:46

  zginoł mi telefon samsung poszedłem do brata popiliśmy i nic nie pamiętamy .proszę o stronę która może pomóc go odnaleść to był prezent od kobiety

  • ewa on 1 sierpnia 2016 at 04:56

   łatwo przyszło, łatwo poszło.Głupia kobieta kupi ci drugi…

 35. rob on 6 lutego 2013 at 03:05

  przepisy unijne jasno określają i nakładają obowiązki i nakazy związane z dystrybucją telefomów laptopów.itp.itp.wiele osób wsąpiło na drogę sądową w związku z zaniechaniem odnalezienia ich własności nabytej w nie mogę opisać w której z sieci i wygrało.

 36. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM on 27 lutego 2013 at 01:14

  LUDZIE!!!
  CZy wy wogóle czytaliście ten artykuł powyżej??? CHyba jest tam wyraźnie napisane co i jak, na cholere to wszystkie pytania. Czytajcie ze zrozumieniem albo nie zawracajcie innym dupy. Pozdrawiam.

 37. Pawel on 12 marca 2013 at 08:04

  zgubilem tel jest wciaz wlaczony ale nie moge go nigdzie znalesc jak go namierzyc ?

 38. Kruszyna on 2 kwietnia 2013 at 09:25

  Syn wyjechał do pracy do Niemiec. Czy moge teraz wiedziec gdzie jest. Boję się jest tyle róznych wypoadków.Posługuje sie niemieckim numerem w e-plus.

 39. […] informacji na ten temat dostępnych jest na stronie http://inwigilacja24.com/telefonia/namierzanie-telefonu-komorkowego Ten wpis został opublikowany w ogólne dotyczące telefonów i oznaczony tagami lokalizacja […]

 40. kola on 16 kwietnia 2013 at 07:23

  Ktoś do mnie notorycznie wydzwania , ale nie podejmuje połączenia . Czy jest jakas opcja aby zlokalizować z jakiego miejsca są wykonywane połączenia

 41. zeus mój brat on 2 czerwca 2013 at 06:46

  Zgubiła mi się żona,która miała telefon,taka ruda,ładna dupa.Za info telefon jako nagroda.

 42. drag on 22 czerwca 2013 at 11:01

  Zgubiłem Telefon (Samsung Galaxy Ace) W Elblągu.
  Okolice? (Teatralna) Są jakieś programy czy coś takiego do znalezienia telefonu?
  Proszę o szybką odp.

 43. rafal on 29 czerwca 2013 at 15:52

  OSIOŁKI JEDNE JESLI TELEFON JEST WYŁĄCZONY TO TYLKO DO JASNOWIDZA MOŻECIE PÓJŚĆ. MOŻE POMOŻE. HEHE JESLI MACIE NATOMIAST WŁĄCZONY BO NP. KTOŚ WAM UKRADŁ TO TEORETYCZNIE JEST MOŻLIWOŚĆ NAMIERZENIE GO PRZEZ OPERATORA ZA POMOCĄ NUMERU IMEI LUB JEŚLI MACIE ANDROIDA I MIELISCIE ZAŁOŻONĄ BLOKADE ANTY KRADZIEŻOWĄ ZA POMOCĄ ODPOWIEDNIEGO PROGRAMU TO BEZ PROBLEMU GO NAMIERZYCIE LUB ZABLOKUJECIE ZDALNIE ITP. ITD. POZDRAWIAM

 44. nikita90210 on 30 czerwca 2013 at 13:18

  chciałabym śledzić mojego synka. jaki program musiałabym zainstalować na jego tel sony android. proszę o pomoc jak to zrobić i gdzie będę mogła widzieć jego lokalizację.

 45. Arleta on 18 lipca 2013 at 22:28

  pomoże ktoś mi znaleść tel xperia mini

 46. adsew on 19 lipca 2013 at 14:11

  Kłaniam się i dziękuję za ciekawy artykuł.
  Chciałbym zapytać, czy operator GSM gromadzi odpowiednie logi telefonu uwzględniające numer IMEI, które pozwalają wstecznie namierzyć położenie aparatu nawet po zmianie karty SIM.
  Z Góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 47. TommyBGood on 22 lipca 2013 at 09:29

  Sam zgubiłem kiedyś telefon(nokia e52) i odzyskałem go po ponad miesiącu więc powiem czego można się spodziewać. Jeśli ktoś zgubił telefon w domu czy koło domu a nie ma sygnału to albo trzeba przetrzepać wszystko centymetr po centymetrze albo pożegnać się z telefonem. Jeśli gdzieś zginął, nie macie pojęcia gdzie i nie ma sygnału, macie przerąbane. Jedyna opcja to iść na policję i powiedzieć, że został przywłaszczony wtedy zostanie wszczęte postępowanie i będą próbować namierzyć telefon po numerze IMEI. Warunek jest wartość telefonu bo wątpię czy fatygowali by się w przypadku telefonu za 100PLN. Ja po miesiącu dostałem oświadczenie o umorzeniu postępowania, myślałem, że już po telefonie no ale nic bardziej mylnego. Po dwóch tygodniach miałem zgłosić się po telefon ponieważ osoba, która go znalazła pocięła moją kartę SIM i nie włączała telefonu przez miesiąc żeby sprawa ucichła. Niestety (dla niego) sprawa nigdy nie ucicha i skończył bez telefonu i z karą za, którą kupił by dwa takie nowe. Także nie ma się co zamartwiać na zapas i lepiej oddać telefon właścicielowi jak się go znajdzie bo lepsza flaszka w garści niż wyrok na karku 😉

 48. NOKIA N8-00 on 22 lipca 2013 at 11:09

  ZAGINOŁ TEL.NOKIA N8-00 MIAŁ WŁONCZONY GPS LOKALIZATOR TEL ;GARMINA NAWIGACJĘ JAK GO ZLOKALIZOWAĆ CZY POMOŻECIE?

 49. Lena on 6 października 2013 at 19:39

  Ktoś zczytuje smsy z mojego telefonu i wysyła ich treści osobie trzeciej. mam numer z którego się kontaktują. Mogę po tym numerze namierzyć gdzie znajduje się ta osoba?

 50. kasia on 27 października 2013 at 16:09

  z tym namierzaniem przez policję poprzez IMEI ostatnio się trochę pozmieniało.
  wiem bo sama na dniach miałam tą wątpliwą przyjemność zgłaszać kradzież tel.
  pan policjant poinformował mnie że teraz jest nagonka w mediach że policja nadużywa „śledzenia i lokalizacji” telefonów obywateli. powiedział że oni już nie mogą namierzać telefonów. wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia (porwania, itp.) oraz sprawy z dziećmi. a i tak muszą się gęsto tłumaczyć dlaczego namierzali dany IMEI.
  porażka.
  mi ukradli telefon, dwa dni później tel i moja karta nadal działają, a policja go nie namierzy, bo nie może. za dużo zachodu, papierków, bo trzeba pisemnie zwrócić się do operatora.
  co może zrobić policja? przejść się po lombardach i tam spr wszystkie tel. ale jak złodziej postanowi użytkować twój tel a nie sprzedać to jest pozamiatane. no chyba że przez przypadek wpadnie przy rutynowej kontroli na ulicy jak się nachleje. gorzej jak złodziej jest niepijący. można pożegnać swój tel…
  aha, operator (play) też nie namierzy telefonu na życzenie właściciela. dlaczego? bo tylko policja może do niego wystąpić z takim wnioskiem. a policja raczej nie wystąpi. błędne koło się zamyka a zwykły szary człowiek stracił swoją własność. będzie musiał kupić nowy….

 51. raffi on 29 października 2013 at 20:26

  jeżeli zgubicie komórkę wystarczy wejść na stronę http://www.szpiedzykomórek.pl/gov wpiszcie nr. telefonu i zadzwonią wszystkie komórki w promieniu 10m od twojego telefonu.ale ciołki z was żeby telefonu nie znależć. ha.ha.haa.

 52. Tatus on 27 listopada 2013 at 19:45

  Witam, otuż moja dziewczyna jest w Ciaży, i nie wypada by sie denerwowała, ale ostatnio po nocach ciągle dzwonił zatrzezony numer i nas budził, okazało sie że jest to jakaś dziewczyna z kujawsko-pomorskiego, ostatnio ciągle wypisuje do nas smsy, z głupimi tekstami itd. Policja niestety nie może nic poradzić ani namierzyć danej osoby?
  Pisała że nazywa sie Ania Piszczatowska, szukałem w każdym portalu społecznościowym i nigdzie nie znalazłem w/w osoby, naj prościej było by nam zmieńić nr, ale mamy abonament od ponad 9 lat, i nie miło by było nagle zmienić numer kontaktowy,cieżko było by kazdego poimformować o zmianie nr:( podaje te numery co ciągle wydzwaniają i wypisują jakieś bzdury może ktoś mi tu pomoże skoro organy scigania nie chcą, mimo tego że w tych wiadomościach były grożby:( boję sie o dziecko, a wiemy dobrze że wariaci istnieją:(
  „”” 781,461,291, i drugi 532,792,204,””” Proszę was o pomoc

 53. szpiegowany on 19 stycznia 2014 at 05:38

  witam, mam problem przeciwny, bowiem mój telefon był śledzony/namierzany/podsłuchiwany.Objawy: pogłos, „nagłe” wyssanie zawartości baterii, nagła utrata możliwości zalogowania karty sim itp.
  Milicja,esbecja a obecnie tzw policja sugeruje to zgłosić na komisariat, sęk w tym, że to właśnie esbeków podejrzewam o nielegalne namierzanie i podsłuchiwanie aparatu.

 54. Kretagent on 23 sierpnia 2015 at 09:43

  Jedyny dzialajacy lokalizator telefonu ! – http://gourl.pl/y8m2v

 55. Gorski on 24 sierpnia 2015 at 23:12

  Można uzyskac dostep do lokalizacji telefonu, tylko wczesniej trzeba zainstalowac na telefonie odpowiedni program, np taki: http://www.alfatronik.com.pl/alfatrack-lokalizacja-telefonu-na-platformie-alfatrack-p-1115.html więc np. lokalizowanie telefonów dzieci wiec raczej nie jest problemem.

 56. Jarek on 13 września 2015 at 10:09

  Bardzo proszę o namierzenie mojej dziewczyny gdzie się znajduje ponieważ wyjechala do holandi i nie wiem co się z nia dzieje bardzo się martwię o nia Bardzo proszę o pomoc 🙁

 57. Pit on 7 października 2015 at 08:43

  Gorski – nie do końca. Popatrz na takie http://trackgsm.pl – też program ale.. jest schowany. I teraz masz do wyboru aplikację Alfatronik którą widać w menu albo Trackgsm której nikt nie zobaczy -> którą wybierze rodzic?
  Szczególnie że dzieciaki są teraz na tyle sprytne że jak coś im nie będzie pasować to po prostu program odinstalują…

 58. Adam on 24 października 2015 at 12:03

  Dla wszystkich użytkowników Androida znających swoje dane do konta Google: Można użyć googlowskiego Menedżera urządzeń Android. Nic nie trzeba ściągać, wystarczy wyszukać w Google.

 59. Maciek on 5 grudnia 2015 at 11:30

  Witam. Zaginął mi tel Nokia Lumia 625 Windows, okoliczności bardzo dziwne.Bateria była słaba. Po tym jak się zorientowałem dzwoniąc na ten nr tel był wyłącz lub padła bateria. Zablokowałem kartę sim. Próbowałem go namierzać, raz płacąc za usługę, ale bez rezultatu. Straciłem wszystkie kontakty, na szczęście pamiętałem 1-en numer do najbliższej osoby. Nabyłem Lyca NL ,żeby dać znać… Problem jest w tym, że jestem kierowcą i ciągle się przemieszczam. Kolejny to taki, że zjadę dopiero na święta do PL. Posiadam opakowanie z danymi tel, nie czekam na podpowiedz że mogę iść zgłosić na policję tylko jak go zlokalizować ? Z góry dziękuję za sensowne podpowiedzi.

 60. Tea41 on 11 grudnia 2015 at 13:03

  Te sposoby nie działają, zgubiłem kiedyś telefon i nie pomogły ani aplikacje samsunga ani te super namierzacze typu http://i-mobi.pl – telefonu raczej nie da się namierzyć bez woli jego właściciela – takie moje zdanie

 61. Kokoon on 23 grudnia 2015 at 18:08

  Ludzie proszę Was, ogarnijcie się. Setki idiotycznych pytań. Nie ma prostych rozwiązań na Waszą głupotę. Po pierwsze wyłączony telefon działa jak… cegła, a takim cudem techniki jest urządzenie odłączone od zasilania. Po prostu leży sobie martwe. Po drugie aby telefon można było namierzyć musi się zalogować do sieci GSM, GPS, lub WiFi. Ale i wtedy wcześniej w telefonie musi być włączona zgoda na lokalizację w menagerze urządzeń. Po trzecie po numerze tel. czy imei może to zrobić tylko operator na wniosek innych organów bezpieczeństwa. Po czwarte istnieją aplikacje do namierzania ale do zainstalowania na namierzanym urządzeniu, wiec musicie być w jego posiadaniu. Po piąte w internecie znajdziecie tzw. lokalizatory które jedynie co zrobią to obciągną Was z kasy.

 62. Dominiśka on 16 lutego 2016 at 11:57

  Ja zgubiłam kartę sim

 63. Artur on 1 kwietnia 2016 at 17:28

  Pomóżcie, ja sam się na tym nie znam, chcę zlokalizować telefon, właśnie go zgubiłem karta jest w środku, ale gdy dzwonię abonent jest niedostępny. Pomocy proszę o odpowiedź na e-mail.

 64. B.O.U on 4 kwietnia 2016 at 10:00

  Informacja dla wszystkich:.
  Od dnia 7 lutego 2016r,dostępne jest oprogramowanie tunelowe współpracujące z interceptorem u-bts,(NIE MYLIĆ Z BTS).Oprogramowanie tylko na komputery,można sledzić do 10 numerów komórkowych,nasłuchiwać,aktywować mikrofon,aparat,czytać sms,mms,email,
  podsłuch pasywny,macierzysty,martwy-tunel otwarty.Lokalizacja nawet telefony oparte na 800/900Mhz.A co najważniejsze,,,brak ingerencji w operatora sieci.
  Przed zakupem takiego oprogramowania składasz oświadczenie o odpowiedzialności użytkowania systemu.
  Nie montujesz niczego w dany telefon,nie ingerujesz w daną kartę SIM i to też nie jest klonowanie,jak co niektórzy mogliby pomyśleć,,,klonowanie jest heurystycznie nie możliwe.
  No ale cóż,,,,takie magiczne oprogramowanie kosztuje 5tyś zł.
  Czyli nie dla Kowalskiego zabawka.
  Oprogramowanie w j.polskim.Wysoka cena naprawdę zniechęca do kupna,ale możliwości jakie oferuje (SS7 nazwijmy to tak)przekraczają wszelkie wyobrażenia.
  Doskonałym atutem oprogramowania jest fakt,że nie da rady odsprzedać,czy też użyć koledze tego samego oprogramowania,które zakupiliśmy.Jest ono ściśle zsynchronizowane z naszym komputerem wykorzystując ID SERYJNE PŁYTY GŁÓWNEJ.
  Takie oprogramowanie przydaje się jeśli prowadzimy działalność gospodarczą oferując usługi monitorowania i zabezpieczania GSM naszych klientów.

  • Bolus on 6 czerwca 2016 at 20:08

   do @B.O.U on 4 kwietnia 2016 at 10:00

   żeś pierd**lnął…. Ludzie to owieczki które jak rżnięte stado szukają „namierzaczy”

   NIC TAKIEGO NIEISTNIEJE A TO CO ISTNIEJE NIE POZWALA NA INWIGILACJĘ KOWALSKIEMU.

   Są 2 firmy które takowe coś świadczą Verint i Opensll korzystając z rodzimego operatora jako wtyczki do sieci i protokołów…

 65. ela on 3 lipca 2016 at 21:35

  witam zginął mi telefon nokia n8 telefon był wyciczony jak dzwonię jest sygnał . chciałabym wiedzieć jak go namierzyć .

 66. tomal26 on 27 marca 2017 at 08:38

  ja zgubilem telefon lub sie zawieruszyl w domu dzwonie a nie slychac bo ma glos wyloczony a na dworze tez szukalem

  • tomal26 on 27 marca 2017 at 08:38

   jak go znalecz odpiszcie mi

 67. Krystian on 27 marca 2017 at 22:51

  Zgadzam się aby namierzyć telefon musi być włączony gps , lub internet bo tak to po telefonie nie ma żadnych szans na namierzanie

 68. łukasz on 14 lipca 2017 at 00:40

  cześć sprawa wygląda tak potrzebuje natychmiast namierzyć telefon ponieważ osoba która ma telefon ze sobą mogła zrobić coś głupiego i już może nie żyje prubowałem wszystkiego co możliwe ale nie ma tu do za darmo bardzo prosze pomóżcie mi w znalezieniu takiej darmowej strony sprawajest naprawde ogromnej wagi z góry dziękuje

 69. łukasz on 14 lipca 2017 at 00:44

  jeszcze tyle pisała ze mną ponad dwie godziny temu od tamtej pory nie daje znaku życia dzwonie bez przerwy i od dwuch godzin nic nie odbiera telefonu strasznie sie martwie pisała że idzie sie zabić niewiem co robić

 70. Glorioza on 20 grudnia 2017 at 01:13

  Jestem śledzona,podsłuchiwana ,rozmowy wykorzystywane przeciwko mnie przez zorganizowaną grupę zajmującą się kradzieżą mieszkań.Są takie w wielu spółdzielniach mieszkaniowych.Inwigilacja 24h.Zmiany nr telefonów i aparatów nic nie daje.Sprawa w Warszawie to mały pikuś.Rząd powinien zająć się tymi grupami.Są to ludzie już bardzo bogaci i każdego mogą kupić.

 71. zzz on 1 stycznia 2018 at 00:38

  Zgroza, ilu głupców żyje na tym świecie. Można namierzyć telefon, na którym zainstalowaliście wcześniej odpowiednie oprogramowanie – o ile ktoś go nie usunął albo nie przeniósł po wyłączeniu telefonu. Można też zgłosić to na policję, jeśli sprawa jest superważna teoretycznie mogą spróbować pomóc.Co nie zmienia faktu że telefon bez zasilania może ktoś nosić i nic go nie ma prawa wykryć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.