Namierzanie telefonu komórkowego polega na ustaleniu jego współrzędnych geograficznych. Znanych jest kilka metod, dzięki którym można ustalić aktualną pozycję telefonu z dokładnością nawet do kilku metrów. Metody te można podzielić pod względem działania na dwie grupy: namierzanie telefonu po numerze (z wykorzystaniem stacji bazowych) oraz lokalizację telefonu komórkowego z udziałem systemu GPS.

Namierzanie telefonu po numerze

Osoby zainteresowane usługą lokalizacji telefonu komórkowego często zadają pytanie: Czy jest możliwe zlokalizowanie telefonu znając tylko jego numer telefonu?
Odpowiedź brzmi: TAK

Każdy telefon komórkowy poza aktualnym numerem telefonu zależnym od karty SIM posiada jeszcze na stałe przypisany numer IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity). Można wyświetlić go w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#. Telefon używany w sieci GSM musi mieć połączenie ze stacją bazową tzw. BTS’em, mówimy wtedy że „telefon ma zasięg”. Dochodzi wtedy do wymiany danych pomiędzy stacją bazową, a urządzeniem. Przesyłany jest wtedy m.in. numer IMEI oraz aktualny numer telefonu. Dokładniejszy opis zasady komunikacji z BTS’ami został opisany w artykule: Zasada działania telefonu komórkowego.

lokalizacja telefonu komórkowego
Technologia lokalizacji telefonu komórkowego polega na pomiarze siły sygnału pomiędzy BTS’em, a lokalizowanym telefonem. Aby namierzenie było możliwe, aparat musi znajdować się w zasięgu przynajmniej 3 stacji bazowych, co pozwoli na zastosowanie metody triangulacji do wyznaczenia położenia urządzenia.

Zaawansowane algorytmy pozwalają wyznaczyć współrzędne telefonu z dokładnością do 50 metrów w zabudowie miejskiej, gdzie jest duże zagęszczenie stacji bazowych oraz z dokładnością od 300 metrów wzwyż na tereach pozamiejskich, gdzie BTS’y mogą być oddalone od siebie nawet kilkanaście kilometrów. Często zachodzi sytuacja w której telefon jest w zasięgu tylko jednej bądź dwóch stacji bazowych, co pozwala na określenie pozycji jako kilkukilometrowy wycinek okręgu (gdyż antena ma rozpiętość krycia sygnałem rzędu 120 stopni).

Niewątpliwą zaletą namierzania telefonu po numerze jest brak potrzeby ingerencji w lokalizowany telefon. W takim wypadku namierzana osoba może nawet nie wiedzieć, że jest w danej chwili „pod nadzorem”.
Wad tej metody jest kilka. Niedostateczna dokładność, szczególnie na terenach pozamiejskich. Kolejną wadą, która zmartwi osoby zainteresowane możliwością lokalizacji telefonu znajomego jest potrzeba ścisłej współpracy z operatorem telefonii komórkowej, który zarządza infrastruktuą danej sieci. Dlatego metoda ta jest wykorzystywana przez uprawnione jednostki np. policję na wniosek prokuratora w przypadku większego przestępstwa.

Lokalizowanie telefonu komórkowego z użyciem GPS

GPS (Global Positioning System) jest systemem nawigacji satelitarnej, który umożliwia ustalenie współrzędnych geograficznych urządzenia z dokładnością do kilku metrów. System składa się z trzech segmentów: segmentu kosmicznego – 24 satelitów orbitujących wokół Ziemi; segmentu naziemnego – stacji kontrolnych i monitorujących na ziemi oraz segmentu użytkownika – odbiorników sygnału.Obecnie coraz więcej telefonów komórkowych posiada wbudowany odbiornik GPS, co pozwala na jego wykorzystanie w celu lokalizacji. Aparaty nie posiadające wbudowanego GPS’u często można połączyć poprzez Bluetooth z zewnętrznym odbiornikiem, który będzie przesyłał do telefonu współrzędne geograficzne. Sam odbiornik, jak sama nazwa wskazuje, nie nadaje sygnału poza nasz telefon. Dopiero połączenie technologii nawigacji satelitarej i odpowiedniego oprogramowania pozwoli nam na zlokalizowanie naszego urządzenia. Zadaniem oprogramowania jest pobranie współrzędnych geograficznych z odbiornika, a następnie wysłanie ich poprzez Internet na serwer, z którego później będzie można owe dane odczytać.

Potrzebujemy więc:

– telefon komórkowy z wbudowanym GPS lub możliwością podłączenia zewnętrzengo odbiornika
– połączenia internetowego w telefonie (najczęściej poprzez GPRS, ewentualnie WiFi)położenie telefonu komórkowego
– aplikacji na telefon wysyłające dane
– serwera, który odbierze dane z telefonu
– witrynę lub aplikację, która przedstawi nam aktualną pozycję telefonu w postaci współrzędnych lub na mapie

Wadą przedstawionej metody jest niezbędna ingerencja w telefon (instalacja aplikacji, konfiguracja połączenia). W zamian za to otrzymujemy dokładną lokalizację telefonu praktycznie wszędzie tam, gdzie będzie dostępne połączenie internetowe. Należy pamiętać również o utracie sygnału GPS, gdy telefon znajdzie się w budynku lub innych zamkniętych pomieszczeniach.

Aplikacje działające jako lokalizator telefonu komórkowego

Aspicore GSM Tracker- płatna aplikacja na telefony z systemem Symbian
LocateA.net – darmowa aplikacja JAVA oraz usługa lokalizacji na mapie
TrekBuddy- darmowa aplikacja JAVA
GPS Track for J2ME – darmowa aplikacja JAVA

Prywatność

Lokalizacja telefonu komórkowego oraz jego namierzanie bez wiedzy osoby go posiadającej narusza jej prywatność. Gdy zechcemy wprowadzić w naszej firmie usługę lokalizacji pracowników, należy zrobić to z zachowaniem etyki i poszanowaniem praw człowieka. Każda z osób mająca korzystać z namierzanego telefonu komórkowego powinna wyrazić zgodę na takie działanie.

Tagi:                    

Komentarze 82 thoughts on “Namierzanie telefonu komórkowego

  • 22 stycznia 2013 z 16:31
   Permalink

   Mam problem ! Zgubiłam komórkę ( Nokia e 72 ) Jestem na 97 % pewna że jest w domu , jednak gdy dzwonie włącza się poczta :( . Jest na to jakiś sposób ? Mam jeszcze jedno ważne pytanie , gdy z telefonu wyjmie się kartę SIM i zadzwoni się na nią to co się włącza ?! Błagam o odpowiedzi :]

   Powtórz
  • 27 lipca 2013 z 13:43
   Permalink

   Mi także zaginął telefon,przeglądam już kilka stron… No nic będę musiał poczekać jak wróci dziewczyna,zadzwonie od niej do „Siebie” ;)

   Powtórz
 • 30 sierpnia 2011 z 23:33
  Permalink

  mam problem zginal mi telefon wiem ze napewno mam go na podworku lezy gdzies na trawie niewidzoczny jakiego porgramu mam uzyc zeby go zlokalizowac prosze o szybka odpowiedz najeliej preciagu 3 dni dziekuje

  Powtórz
  • 17 października 2012 z 11:10
   Permalink

   Może po prostu zadzwoń z innego telefonu na niego??

   Powtórz
 • 25 listopada 2011 z 21:57
  Permalink

  Możesz mi powiedzieć Kamil gdzie można znaleźć ten program Phone finder 4.0 bo szukam go na internecie i nie mogę go nigdzie znaleźć…

  Powtórz
 • 18 grudnia 2011 z 20:41
  Permalink

  Mi tez zagina tel ale jest wylaczony czy da sie go tak samo zlokalizowac i jesli moja karta zostala wyjeta ? Prosze o szybka odpowiedz Dzieki

  Powtórz
  • 17 lutego 2012 z 15:46
   Permalink

   Wyłączonuy dobra ale bez karty cos mi się wydaje że będzie gorzej do zlokalizowania.

   Powtórz
  • 22 lipca 2013 z 11:02
   Permalink

   ZAGINOŁ BĄDZ ZOSTAŁ SKRADZIONY MIAŁ WŁĄCZONY LOKALIZATOR GARMINA TEŻ CZY MOŻE GO FIRMA PLEY ZLOKALIZOWAĆ BYŁ ZAREJESTROWANY JAK POSTĄPIĆ?

   Powtórz
 • 27 grudnia 2011 z 09:40
  Permalink

  zginą mi telefon i jest rozładowany. nie wiem jakiego programu użyć żeby go znaleść.

  Powtórz
  • 17 lutego 2012 z 15:45
   Permalink

   myslę że powinnaś użyć gps-a MASZ?

   Powtórz
 • 17 lutego 2012 z 15:43
  Permalink

  Mi także zginął telefon niby jestem pewna że na 100% jest w domu ale 3% z tego boję się że może zawieruszyła się gdzieś na dworze może w innych miejscach.
  tylko że ja zgubiłam nie swój telefon ale mojej siostry nie mogę go znależć od tygodnia przegrzebałam wszystko niema i jak tu nie mieć wątpliwosci do położenia. Pomocy niewiem jak tam z tymi programami ale co w domu też mi zlokalizujecie telefon ??

  Powtórz
 • 14 marca 2012 z 18:06
  Permalink

  Mam podobny problem zaginął mi telefon Xperia x10 mini pro.Niestety jest rozładowany nie wiem jak mam go namierzyć.Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go znaleźć.

  Powtórz
 • 31 marca 2012 z 17:54
  Permalink

  mi tesz zginoł telefon i nie wiem gdzie czy morzecie mi polecić program ktury znajdzie złodzieia? za pomoc bardzo dzienkuje i stawiam flache dla tego ktury mi pomorze !!!

  Powtórz
  • 27 listopada 2012 z 19:19
   Permalink

   A ja stawiam pięć flaszek, jeśli tylko nauczysz się ortografii…:)

   Powtórz
   • 20 lipca 2013 z 18:20
    Permalink

    ty jak to pisałeś to chyba na klawiature nie patrzyłeś bo piszesz fatalnie jak analfabeta :/

    Powtórz
  • 18 lipca 2013 z 07:14
   Permalink

   Matole „zginoł” tak nie piszemy. Ale wicę, że debil już nie ma telefonu, bo mu „zginoł”

   Powtórz
 • 14 kwietnia 2012 z 14:31
  Permalink

  Odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące namierzania telefonu po jego kradzieży/zaginięciu:
  Nie istnieje łatwa możliwość namierzenia zaginionego telefonu. Bez zainstalowanej i aktywnej aplikacji służącej do geolokalizacji telefonu możliwość jego namierzenia istnieje tylko po stronie operatora – i tu również tylko w przypadku, gdy w zaginionym telefonie jest nadal nasza karta SIM.

  Powtórz
 • 14 kwietnia 2012 z 18:03
  Permalink

  Witam, zgubiłem telefon jest wyłączony lub nie ma zasięgu, ponieważ gdy dzwonie na moj numer włącza sie poczta. Jest to nokia E51 mam na nim wszystkie ważne dokumenty i różne hasła. Chciałbym jak najszybciej go odnaleźć, mam do niego tylko nr IMEI.
  Z góry dzieki za pomoc.

  Powtórz
  • 15 kwietnia 2012 z 13:28
   Permalink

   Nie ma możliwości odnalezienia tego telefonu.

   Powtórz
 • 12 maja 2012 z 02:57
  Permalink

  Dzień dobry. Po sympatycznej, kulturalnej imprezie okazało się, że z szuflady zniknęły mi dwie komórki – SE K750i (gwiazda, mój ulubiony weteran) i SE K800i (niemal nowy fabrycznie, bardzo krótko używany jako telefon, lecz niezastąpiony jako awaryjny modem – od czasu do czasu dźwiga spokojnie największy ruch i pracę na kilku zdalnych bazach przez 10h non stop).
  No i w obu telefonach moje zdjęcia, filmy, SMS-y, maile itd, sporo tego, bo karty pamięci kupione były ekstra.

  Oba S-E w momencie kradzieży nie miały włożonej karty SIM, lecz były zakupione przeze mnie jako abonamentowce i funkcjonowały tak przez całe swoje życie w sieci Orange. Mam numery IMEI obu aparatów, na szczęście SE umieszcza je na pudełkach.

  Teraz dwa pytania:
  1. Da się samodzielnie (może jest już jakiś program albo usługa?) namierzyć te telefony, kiedy jumacz zacznie z nich korzystać? Mieszkam w dość dużym mieście.

  2. Czy muszę zgłosić kradzież na policję (to nie będzie przyjemne, bo chyba dowiedzą się wszyscy uczestnicy wieczoru), czy można to namierzenie załatwić na własną rękę?

  Powtórz
  • 12 maja 2012 z 08:37
   Permalink

   Teoretycznie jest możliwe namierzenie tych telefonów, w praktyce jest to niemożliwe ze względu na utrudnienia stawiane przez operatorów. Komórki jeżeli zostaną włączone do sieci, można namierzyć po numerze IMEI, jednak nikt takiej usługi nie udostępnia. Może to zrobić tylko operator sieci. Zgłosić na policję i mieć nadzieję że uczestnik wieczoru sam dojdzie do wniosku że to nie był dobry pomysł.

   Powtórz
 • 18 maja 2012 z 20:34
  Permalink

  Witam. Zgubiłem telefon i myslalem ze nie ma zasiegu ale okazało sie ze jest i nikt nie odbiera a bateria mi wystarczy do jutra wieczora. Ma odbiornik GPS. Jest opcja by go odnaleźć i w jaki sposób?? pilne i ważne !! Dziękuje !!

  Powtórz
 • 1 lipca 2012 z 10:01
  Permalink

  Zgubiłam androida HTC Titanium,czy jest możliwe by go namierzyć jeżeli karta już nie odpowiada??

  Powtórz
 • 10 lipca 2012 z 06:12
  Permalink

  mi też zubił sie rozładowany telefon ale najgorsze że nie wiem czy ma gsm

  Powtórz
 • 5 sierpnia 2012 z 07:57
  Permalink

  Witam, zgubiłam tel. Od kilku dni nie moge go znaleść ma GPS ale niema aktywnej karty. Czy jest możliwość go zlokalizować?

  Powtórz
  • 5 sierpnia 2012 z 09:28
   Permalink

   Niestety, nie ma szans go namierzyć.

   Powtórz
 • 5 sierpnia 2012 z 13:48
  Permalink

  a jak jest aktywna inna karta sim i ktoś z niego korzysta?

  Powtórz
 • 14 sierpnia 2012 z 19:59
  Permalink

  hej . zgubiłam telefon htc wildfire s . telefon ktoś wyłączył . miał GPS ale nigdy go nie włączałam . mogę go jakoś zlokalizować ? bardzo mi zależy . jakimś programem czy coś .

  Powtórz
 • 24 sierpnia 2012 z 19:42
  Permalink

  Witam,a mi zginął mąż, od dwuch dni nie ma go w domu. Moge go jakos namierzyć poprzez nr.jego tel??

  Powtórz
  • 25 sierpnia 2012 z 15:10
   Permalink

   Proszę udać się na policję, sama Pani nie namierzy tego telefonu.

   Powtórz
 • 3 września 2012 z 14:25
  Permalink

  Witam mam pytanie potrzebuje namierzyć telefon komórkowy od jednego gościa jak to jest możliwe jak tak to chciał bym sie dowiedziec jak to zrobic mam tylko jego numer telefonu

  Powtórz
 • 16 września 2012 z 15:12
  Permalink

  Mi zginoł samsung galaxy s3
  Proszę o adres do programu namieżającego

  Powtórz
 • 6 października 2012 z 12:18
  Permalink

  mam problem wczoraj poszłam odwiedzic rodzine i jak wracałam brałam telefon i wkładałam go do torebki ze sobą i dziśaj chcałam zadzwonić do znajomej a w torepce go niema a dostałam go w prezencie i dzwoniłam z 2 telefonu i jest sygnał ale chodziłam po każdym koncie domu i nie było słyhac dzwonku plis ratunku

  Powtórz
 • 6 października 2012 z 13:07
  Permalink

  Mam problem i potrzebuje pomocy !

  Mój mąż po mocnej imprezie zgubił telefon i nie wiem gdzie jest czy pomożecie mi go namierzyć ???

  Powtórz
  • 27 października 2012 z 21:18
   Permalink

   Niestety, jeśli nie było zainstalowanego dodatkowego oprogramowania lokalizującego telefon, nie ma szans go odnaleźć.

   Powtórz
 • 21 października 2012 z 10:40
  Permalink

  mi ulotniły się 3 tys, za które miałem kupić fon, czy da się je jakoś namierzyć ? Przecież to prawie jak telefon, tyle tylko, że nie zdążyłem go za nie kupić. Do wszystkich zazdrośników, którzy chcą namierzać partnerów – każdy operator ma w ofercie usługę typu „gdzie jest dziecko ?” Trzeba tylko wziąć telefon partnera/ki i bez jego wiedzy zaakceptować sms-a o lokalizacji, potem taki biedaczek nawet nie będzie mieć pojęcia o „podglądaniu” Dla bardziej perfidnych ! Polecam kupić na prezent spreparowany telefon z opcją podsłuchu, lokalizacji itp. Jest tego na rynku do bólu. Można też podrzucić miniaturowy lokalizator gps/gprs ten też ma funkcję podsłuchu na żywo otoczenia.

  Powtórz
 • 28 października 2012 z 19:31
  Permalink

  Witam, ktoś skradł mi telefon z odbiornikiem gps, dokładnie samsung galaxy ace. czy jest możliwość żeby ten telefon znaleźć przez internet? Sprawę zgłosilam na policję.

  Powtórz
  • 29 października 2012 z 20:57
   Permalink

   Warto sprawdzić jakie funkcje ma ten telefon, niektóre telefony np z systemem Windows Phone 7 mają usługę lokalizacji przez stronę internetową.

   Powtórz
 • 4 listopada 2012 z 20:24
  Permalink

  Witam , posiadałam Nokie Express Music… Telefon został utracony 2 lata temu , ale nadal jest przez kogoś użytkowany poniewaz karata jest aktywna . Czy mozliwe jest jego zlokalizowanie ?

  Powtórz
  • 14 listopada 2012 z 17:36
   Permalink

   Niestety, bez pomocy operatora telekomunikacyjnego nic nie da się zrobić.

   Powtórz
   • 18 listopada 2012 z 14:35
    Permalink

    a jesli pujdę do operatora i dostane potrzebne numery , jak np. imei czy będzie potrzebna ich dalsza pomoc , czy mogę to zrobić na własna ręke ?

    Powtórz
    • 29 czerwca 2013 z 15:58
     Permalink

     hehe operator nie poda Ci numeru IMEI to Ty musisz podać go operatorowi aby (jesli chce) podjął dalsze kroki

     Powtórz
 • 12 listopada 2012 z 14:41
  Permalink

  dowiedzialam sie ze moj facet ma kochanke ,wykradlam numer komorki ale nie wiem w jakim miescie, kilka razy dzwonilam ale wiedzma bardzo ostrozna nic nie wydala :)co tu wymyslec?????

  Powtórz
  • 14 listopada 2012 z 17:36
   Permalink

   wyszukać nr w Internecie, ludzie często nieświadomie podają nr na stronach

   Powtórz
  • 18 listopada 2012 z 23:21
   Permalink

   Jeśli wiesz, że twój facet Cię zdradza to po co z nim jesteś ?. Daj sobie z nim spokój :)

   Powtórz
 • 29 listopada 2012 z 17:07
  Permalink

  witam, zginal mi telefon jakies 3 miesiace temu jest to sony ericsson xperia x8 i niestety jest wylaczony jestem prawie pewny ze jest w domu ale szukalem i nic jednak boje sie na 1% ze go zgubilem i czy jest jakis sposob na odnalezienie go? telefon byl polaczony z wifi i ma gps

  Powtórz
 • 26 grudnia 2012 z 13:11
  Permalink

  witam.. zginął mi telefon Nikia asha 311. bateria jest wyczerpana nie wiem jak go znaleść niech ktoś mi pomoże i powie jak go mogę namierzyć…!!

  Powtórz
 • 15 stycznia 2013 z 15:58
  Permalink

  witam , moj problem jest taki ze ewidentnie zgłosiłem kradziez telefonu na policje oni tam stwierdzili ze nie sa w stanie i nie istnieje mozliwosc go odnalezienia , kiedy wiem ze oni akurat moga po imei go namierzyc . chamy jeszcze mi powiedzieli ze amerykanskich filmow sie naogladałem i ze sie odezwa , bede to zglaszal wyzej ale chciałbym jakos sm zadziałac poniewaz miałem tam zapisane i zabezpieczone wazne dla mnie dane . czy jest jakis sposbob by choc wysłac sms na numer ktory jest teraz w tym tel ? miałem kiedys kasperskego w innym tel,i była taka opcja , i dlatego mysle ze mozna i cos takiego z sieci zrobic

  Powtórz
  • 30 kwietnia 2013 z 15:31
   Permalink

   Witam jak masz jakieś info jak znaleść telefon daj znać na 7704350 moje gg chętnie wysłucham twojego przypadku oraz jak to rozwiązałeś

   Powtórz
  • 29 czerwca 2013 z 15:56
   Permalink

   Policja nie namierzy telefonu za pomocą numeru IMEI operator może to zrobić

   Powtórz
 • 6 lutego 2013 z 02:46
  Permalink

  zginoł mi telefon samsung poszedłem do brata popiliśmy i nic nie pamiętamy .proszę o stronę która może pomóc go odnaleść to był prezent od kobiety

  Powtórz
 • 6 lutego 2013 z 03:05
  Permalink

  przepisy unijne jasno określają i nakładają obowiązki i nakazy związane z dystrybucją telefomów laptopów.itp.itp.wiele osób wsąpiło na drogę sądową w związku z zaniechaniem odnalezienia ich własności nabytej w nie mogę opisać w której z sieci i wygrało.

  Powtórz
 • 27 lutego 2013 z 01:14
  Permalink

  LUDZIE!!!
  CZy wy wogóle czytaliście ten artykuł powyżej??? CHyba jest tam wyraźnie napisane co i jak, na cholere to wszystkie pytania. Czytajcie ze zrozumieniem albo nie zawracajcie innym dupy. Pozdrawiam.

  Powtórz
 • 12 marca 2013 z 08:04
  Permalink

  zgubilem tel jest wciaz wlaczony ale nie moge go nigdzie znalesc jak go namierzyc ?

  Powtórz
 • 2 kwietnia 2013 z 09:25
  Permalink

  Syn wyjechał do pracy do Niemiec. Czy moge teraz wiedziec gdzie jest. Boję się jest tyle róznych wypoadków.Posługuje sie niemieckim numerem w e-plus.

  Powtórz
 • Pingback Jak namierzyć telefon komórkowy | DK GSM s.c. - akcesoria i telefony GSM

 • 16 kwietnia 2013 z 07:23
  Permalink

  Ktoś do mnie notorycznie wydzwania , ale nie podejmuje połączenia . Czy jest jakas opcja aby zlokalizować z jakiego miejsca są wykonywane połączenia

  Powtórz
 • 2 czerwca 2013 z 06:46
  Permalink

  Zgubiła mi się żona,która miała telefon,taka ruda,ładna dupa.Za info telefon jako nagroda.

  Powtórz
 • 22 czerwca 2013 z 11:01
  Permalink

  Zgubiłem Telefon (Samsung Galaxy Ace) W Elblągu.
  Okolice? (Teatralna) Są jakieś programy czy coś takiego do znalezienia telefonu?
  Proszę o szybką odp.

  Powtórz
 • 29 czerwca 2013 z 15:52
  Permalink

  OSIOŁKI JEDNE JESLI TELEFON JEST WYŁĄCZONY TO TYLKO DO JASNOWIDZA MOŻECIE PÓJŚĆ. MOŻE POMOŻE. HEHE JESLI MACIE NATOMIAST WŁĄCZONY BO NP. KTOŚ WAM UKRADŁ TO TEORETYCZNIE JEST MOŻLIWOŚĆ NAMIERZENIE GO PRZEZ OPERATORA ZA POMOCĄ NUMERU IMEI LUB JEŚLI MACIE ANDROIDA I MIELISCIE ZAŁOŻONĄ BLOKADE ANTY KRADZIEŻOWĄ ZA POMOCĄ ODPOWIEDNIEGO PROGRAMU TO BEZ PROBLEMU GO NAMIERZYCIE LUB ZABLOKUJECIE ZDALNIE ITP. ITD. POZDRAWIAM

  Powtórz
 • 30 czerwca 2013 z 13:18
  Permalink

  chciałabym śledzić mojego synka. jaki program musiałabym zainstalować na jego tel sony android. proszę o pomoc jak to zrobić i gdzie będę mogła widzieć jego lokalizację.

  Powtórz
 • 19 lipca 2013 z 14:11
  Permalink

  Kłaniam się i dziękuję za ciekawy artykuł.
  Chciałbym zapytać, czy operator GSM gromadzi odpowiednie logi telefonu uwzględniające numer IMEI, które pozwalają wstecznie namierzyć położenie aparatu nawet po zmianie karty SIM.
  Z Góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  Powtórz
 • 22 lipca 2013 z 09:29
  Permalink

  Sam zgubiłem kiedyś telefon(nokia e52) i odzyskałem go po ponad miesiącu więc powiem czego można się spodziewać. Jeśli ktoś zgubił telefon w domu czy koło domu a nie ma sygnału to albo trzeba przetrzepać wszystko centymetr po centymetrze albo pożegnać się z telefonem. Jeśli gdzieś zginął, nie macie pojęcia gdzie i nie ma sygnału, macie przerąbane. Jedyna opcja to iść na policję i powiedzieć, że został przywłaszczony wtedy zostanie wszczęte postępowanie i będą próbować namierzyć telefon po numerze IMEI. Warunek jest wartość telefonu bo wątpię czy fatygowali by się w przypadku telefonu za 100PLN. Ja po miesiącu dostałem oświadczenie o umorzeniu postępowania, myślałem, że już po telefonie no ale nic bardziej mylnego. Po dwóch tygodniach miałem zgłosić się po telefon ponieważ osoba, która go znalazła pocięła moją kartę SIM i nie włączała telefonu przez miesiąc żeby sprawa ucichła. Niestety (dla niego) sprawa nigdy nie ucicha i skończył bez telefonu i z karą za, którą kupił by dwa takie nowe. Także nie ma się co zamartwiać na zapas i lepiej oddać telefon właścicielowi jak się go znajdzie bo lepsza flaszka w garści niż wyrok na karku ;)

  Powtórz
 • 22 lipca 2013 z 11:09
  Permalink

  ZAGINOŁ TEL.NOKIA N8-00 MIAŁ WŁONCZONY GPS LOKALIZATOR TEL ;GARMINA NAWIGACJĘ JAK GO ZLOKALIZOWAĆ CZY POMOŻECIE?

  Powtórz
 • 6 października 2013 z 19:39
  Permalink

  Ktoś zczytuje smsy z mojego telefonu i wysyła ich treści osobie trzeciej. mam numer z którego się kontaktują. Mogę po tym numerze namierzyć gdzie znajduje się ta osoba?

  Powtórz
 • 27 października 2013 z 16:09
  Permalink

  z tym namierzaniem przez policję poprzez IMEI ostatnio się trochę pozmieniało.
  wiem bo sama na dniach miałam tą wątpliwą przyjemność zgłaszać kradzież tel.
  pan policjant poinformował mnie że teraz jest nagonka w mediach że policja nadużywa „śledzenia i lokalizacji” telefonów obywateli. powiedział że oni już nie mogą namierzać telefonów. wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia (porwania, itp.) oraz sprawy z dziećmi. a i tak muszą się gęsto tłumaczyć dlaczego namierzali dany IMEI.
  porażka.
  mi ukradli telefon, dwa dni później tel i moja karta nadal działają, a policja go nie namierzy, bo nie może. za dużo zachodu, papierków, bo trzeba pisemnie zwrócić się do operatora.
  co może zrobić policja? przejść się po lombardach i tam spr wszystkie tel. ale jak złodziej postanowi użytkować twój tel a nie sprzedać to jest pozamiatane. no chyba że przez przypadek wpadnie przy rutynowej kontroli na ulicy jak się nachleje. gorzej jak złodziej jest niepijący. można pożegnać swój tel…
  aha, operator (play) też nie namierzy telefonu na życzenie właściciela. dlaczego? bo tylko policja może do niego wystąpić z takim wnioskiem. a policja raczej nie wystąpi. błędne koło się zamyka a zwykły szary człowiek stracił swoją własność. będzie musiał kupić nowy….

  Powtórz
 • 29 października 2013 z 20:26
  Permalink

  jeżeli zgubicie komórkę wystarczy wejść na stronę http://www.szpiedzykomórek.pl/gov wpiszcie nr. telefonu i zadzwonią wszystkie komórki w promieniu 10m od twojego telefonu.ale ciołki z was żeby telefonu nie znależć. ha.ha.haa.

  Powtórz
 • 27 listopada 2013 z 19:45
  Permalink

  Witam, otuż moja dziewczyna jest w Ciaży, i nie wypada by sie denerwowała, ale ostatnio po nocach ciągle dzwonił zatrzezony numer i nas budził, okazało sie że jest to jakaś dziewczyna z kujawsko-pomorskiego, ostatnio ciągle wypisuje do nas smsy, z głupimi tekstami itd. Policja niestety nie może nic poradzić ani namierzyć danej osoby?
  Pisała że nazywa sie Ania Piszczatowska, szukałem w każdym portalu społecznościowym i nigdzie nie znalazłem w/w osoby, naj prościej było by nam zmieńić nr, ale mamy abonament od ponad 9 lat, i nie miło by było nagle zmienić numer kontaktowy,cieżko było by kazdego poimformować o zmianie nr:( podaje te numery co ciągle wydzwaniają i wypisują jakieś bzdury może ktoś mi tu pomoże skoro organy scigania nie chcą, mimo tego że w tych wiadomościach były grożby:( boję sie o dziecko, a wiemy dobrze że wariaci istnieją:(
  „”” 781,461,291, i drugi 532,792,204,””” Proszę was o pomoc

  Powtórz
 • 19 stycznia 2014 z 05:38
  Permalink

  witam, mam problem przeciwny, bowiem mój telefon był śledzony/namierzany/podsłuchiwany.Objawy: pogłos, „nagłe” wyssanie zawartości baterii, nagła utrata możliwości zalogowania karty sim itp.
  Milicja,esbecja a obecnie tzw policja sugeruje to zgłosić na komisariat, sęk w tym, że to właśnie esbeków podejrzewam o nielegalne namierzanie i podsłuchiwanie aparatu.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>