Jak odnaleźć zgubiony telefon?

Utracony / skradziony telefon – jak sobie poradzić ? (Windows Phone 7/8)

Można się bardzo zdenerwować, gdy dotknie nas sytuacja, w której nie możemy odnaleźć swojego telefonu. Pewnie nie raz zdarzyło się wam lub waszym znajomym zgubienie telefonu lub co gorsza – jego kradzież.

Jest jednak na to sposób – dla osób posiadających telefon z systemem Windows Phone 7/8. Witryna windowsphone.com udostępnia funkcję Znajdź mój telefon, która rozwiązuje ten problem. Ta bezpłatna usługa znajdująca się w sekcji Mój telefon serwisu windowsphone.com umożliwia nie tylko pokazanie lokalizacji telefonu, ale także zablokowanie telefonu, wymazanie jego zawartości, włączenie jego dzwonka. Funkcja Znajdź mój telefon jest jednym ze sposobów na odzyskanie telefonu i uniemożliwia innym osobom używanie go bez Twojej zgody.

Owa usługa ma sens tylko wtedy, kiedy telefon (lub inne urządzenie) połączone jest z internetem i/lub ma włączony GPS. Samą opcję w telefonie znajdziemy wchodząc w ustawienia -> znajdź mój telefon.

Jak znaleźć zgubiony telefon

Namierzanie telefonu – krok po kroku:

  1. Otwórz przeglądarkę internetową na komputerze i przejdź do witryny windowsphone.com.
  2. Przejdź do menu rozwijanego Mój telefon widocznego w prawym górnym rogu ekranu, a następnie zaloguj się za pomocą tego samego identyfikatora Windows Live ID, którego używasz telefonie.
  3. W menu Mój telefon kliknij opcję Znajdź mój telefon.
  4. Kliknij opcję Znajdź mój telefon, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w oknie dialogowym (wystarczy zrobić to raz — kiedy kolejny raz wejdziesz na stronę Znajdź mój telefon, Twój telefon będzie automatycznie pokazywany na mapie).

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
m

Witam. Z chęcią podzielę się moim pomysłem na znalezienie skradzionego telefonu, bo jak wiadomo Policja w Polsce dupy nie ruszy, oprócz wpisania nr IMEI na listę poszukiwanych. A więc: Należało by utworzy firmę zajmującą się tego typu sprawami, podpisać umowy z naszymi operatorami GSM na korzystanie z danych logowania do sieci i znaleźć tel po IMEI…. idąc dalej samemu prywatnie stawiać stacje nasłuchowe, na początku pewnie 3 w centrum miasta by wystarczyły, bo kto z młodzieży z nowym modnym smartphonem nie bywa w centrum… dalej sprawa jest prosta bo mamy nr sim. Problem kradzieży tel jest dziś spory bo mało… Czytaj więcej »