Jak namierzyć telefon bez wiedzy właściciela?

Niejednokrotnie każdy właściciel telefonu zastanawiał się czy jest możliwe namierzenie jego telefonu bez jego wiedzy. Dzisiejsza technologia daje takie możliwości i w zależności od posiadanych narzędzi można praktycznie dowolny telefon namierzyć z dokładnością do kilku metrów.

Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiaj praktycznie 90% telefonów ma wbudowany moduł GPS, więc namierzenie takiego telefonu jest znacznie ułatwione. Często zdarza się, że nawet sami nieświadomie udostępniamy taką pozycję takim firmom jak Google, Facebook, Apple itd.

Jak namierzyć telefon bez wiedzy właściciela? Lokalizacja telefonu na mapie
Źródło: 82949364 © creativecommonsstockphotos – Dreamstime.com

Czy da się jednak zlokalizować cudzy telefon bez wiedzy jego użytkownika? Tu sprawa może być bardziej skomplikowana i zależy od tego czy mieliśmy wcześniej dostęp do samego urządzenia aby zainstalować aplikację szpiegującą/wysyłającą pozycję telefonu – w takim przypadku sprawa jest prosta o ile użytkownik nie zorientuje się i nie wyłączy naszego szpiega (lub usługi lokalizacji GPS). Przykłady aplikacji można znaleźć we wpisie: Namierzanie telefonu z systemem Android

Sprawdzanie lokalizacji telefonu na mapie
Źródło: Photo by Yucel Moran on Unsplash

Inaczej wygląda sytuacja, gdy nie mamy fizycznego dostępu do urządzenia. Wtedy samodzielne namierzenie telefonu jest dla zwykłego śmiertelnika niemożliwe. Z pomocą mogą przyjść służby mundurowe oraz operatorzy telefonii komórkowej, którzy są w stanie taką lokalizację zdobyć na podstawie stacji bazowych BTS. Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie Jak namierzyć telefon?

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o